składniki naturalnych kosmetyków powiększających piersi

Czy powiększanie biustu bez operacji jest skuteczne?

Bez wątpienia piersi stanowią istotny atrybut kobiecości. Właściwie od zawsze te bardziej obfite przyciągały uwagę mężczyzn. Z tego powodu kobiety nieustannie poszukiwały sposobu na powiększenie ich rozmiaru. Obecnie można by stwierdzić, że znamy niezawodny sposób, jednak chirurgia plastyczna niesie za sobą również ryzyko oraz ból, który nie każda z nas chce znosić. Jeśli chcemy jednak wypracować piękniejszy dekolt warto zwrócić się w kierunku metod nieoperacyjnych powiększania biustu, które mogą umożliwić nam zyskanie pięknych piersi dużo mniejszym kosztem.

Powiększanie biustu bez operacji

Znamy obecnie liczne metody zarówno domowe jak i kosmetyczne oraz takie z gabinetów medycyny estetycznej czy przeprowadzane przez chirurga jednak zdecydowanie mniej inwazyjne i bolesne niżeli sylikonowe implanty. Powiększanie biustu bez operacji jest możliwe, trzeba tylko wybrać najlepszą metodę dla siebie.

Macrolane czyli żel kwasu hialuronowego. Z zastosowaniem tego wypełniacza można powiększyć piersi o 1-2 rozmiary, efekty utrzymują się od 18 do 30 miesięcy, lekarze zalecają dostrzykiwanie małych ilości żelu co kilka miesięcy, dla utrzymania optymalnego wyglądu. Zabieg powinien być wykonany w warunkach sali operacyjnej przez lekarza. Jego koszt rozpoczyna się od 7 tys. Zł, zaś za dopełnienia zapłacimy kilkaset złotych. Metoda ta jest bezpieczna, nie powoduje komplikacji i alergii. W celu wprowadzenia żelu wykonuje się maleńkie nacięcia pod pachami, które po pewnym czasie stają się niewidoczne.

Autoprzeszczep tłuszczu – przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej, np. z pośladków czy ud do piersi, jest świetnym rozwiązaniem, gdyż pozwala na pozbycie się zbędnych centymetrów w problematycznych miejscach i umieszczenie go tam gdzie faktycznie się przyda. Zabieg jest czasochłonny, rozpoczyna się od liposukcji wybranej partii ciała, następnie specjalną kaniulą wprowadza się oczyszczony tłuszcz do tkanek w piersiach. Cena zabiegu rozpoczyna się od około 7 tysięcy, jednak szczupłe panie zapłacą zdecydowanie więcej, z uwagi na posiadanie małej ilości tkanki tłuszczowej. Taki zabieg niweluje ryzyko odrzucenia.

Masaż próżniowo-wibracyjny – jest to zabieg wykonywany w niektórych gabinetach kosmetycznych, który daje możliwość powiększenia piersi o jeden rozmiar. Piersi umieszcza się w specjalnych bańkach na około 20 minut. Konieczne jest wykonanie serii zabiegów, w odstępach 3-7 dniowych powinno to być 10-15 spotkań. Za całość zapłacimy do 1800zł. Z pewnością takie powiększanie piersi jest przyjemne i relaksujące i całkowicie bezbolesne.

Domowe metody – jeśli dopiero rozpoczynamy swoją walkę o większe i piękniejsze piersi warto zacząć od domowych metod oraz kremów Frashe. Stosowanie niektórych ziół jak kozieradka czy jagody palmy sabałowej miało miejsce już u Azteków czy w Haremach pośród niewolnic. Dodatkowo warto dobierać odpowiednie kremy ujędrniające i powiększające biust, stosować codzienne masaże, prysznice naprzemienne oraz ćwiczenia mięśni klatki piersiowej i pleców. Ten wybór z pewnością będzie najbardziej ekonomiczny, a przy regularności stosowania z efektów będziemy się cieszyć długie lata, gdyż doprowadzimy naturalnymi i ogólnodostępnymi sposobami to co dała nam natura do pięknego kształtu oraz wyglądu.

Bibliografia:

1. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. II, 2002
2. Yoshimura K., Sato K., Aoi N., Kurita M., Hirohi T., Harii K., Cell-Assisted Lipotransfer for Cosmetic Breast Augmentation: Supportive Use of Adipose-Derived Stem/Stromal Cells, 2007
3. Stanek J., Wochner M., Current and Future ‘Body-sculpting’ Cosmetics, 2015

12 Replies to “Czy powiększanie biustu bez operacji jest skuteczne?”

  1. Wolałabym nie operować sobie biustu, bo panicznie boję się wszelkiego rodzaju zabiegów, o operacji już nie wspomnę…a biust stracił na jakości po trzech ciążach. Jak można sobie pomóc???

  2. MASAŻE SĄ EXTRA!!! nie dość że relaksują, to poprawiają krążenie i piersi są w naprawdę lepszej kondycji 🙂

  3. Nigdy nie dała bym się pokroić , tylko dlatego żeby powiększyć piersi. Jest tyle bezpiecznych i naturalnych metod . Ja dobrałam sobie odpowiedni krem powiększający biust, do tego codzienne masaże.

  4. No pewka że są tylko że jak się przestaje ćwiczyć albo wcierac krem to wszystko wraca a operacja jest jednak długotrwała. Poza tym nie muszą być to implanty ale można zrobić masaż specjalnymi głowicami albo wtłoczyc np. kwas hialuronowy i tak dalej:)

  5. Domowe metody zawsze warto stosować. Tylko trzeba trochę czasu poświęcić, ale to wiadomo – sama przyjemność 😀 😀 😀 😀

  6. Dziewczyny idźcie na ten masaż próżniowy jest na prawdę exxtraśny i do tego nie jest jakiś specjalnie drogi można na spokojnie iść na konsultacje do kosmetologa i wypytać o wszystko !

  7. Pamiętajmy, że operacja powiększająca piersi to nadal operacja. Oczywiście, jeżeli stan naszych piersi jest tragiczny, to możemy się na nią zdecydować, ale czy samo powiększenie biustu jest tego warte? Nie wiem, wydaje mi się, że nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *