Czy można stosować kremy ujędrniające do biustu podczas karmienia piersią?

Okres laktacji to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. W tym czasie nawiązuje się silna więź z dzieckiem, jednak nie jest to okres pozbawiony trudności. Karmienie malucha bywa często dość bolesne, szczególnie w początkowych próbach, dodatkowo nadal obawiamy się, że podobanie jak w ciąży w obrębie piersi mogą pojawić się rozstępy, a w miarę przystawiania dziecka będzie spadać poziom ich jędrności.

Sytuacja wygląda jednak z goła inaczej. Po narodzinach dziecka, najczęściej rozstępy które miały się pojawić już się pojawiły. Z uwagi na rozwój gruczołów mlekowych i postępujący proces laktacji piersi zdają się być zdecydowanie jędrniejsze niż do tej pory, większe i uniesione. W tym okresie nie wymagają one specjalnych zabiegów ujędrniających. Wskazane jest natomiast stosowanie działań regeneracyjnych, wzmacniających i nawilżających np. kuracji Frashe. Jednak czy jest to bezpieczne dla dziecka?

Kremy ujędrniające do biustu w czasie laktacji

Istnieje pewna gama preparatów, których składniki poza działaniem pielęgnacyjnym będą również ujędrniać piersi. Oczywiście ich stosowanie jest dozwolone, powinnyśmy jednak wybierać je z dużą dokładnością, analizując przeznaczenie i zalecenia producenta oraz skład.

Stosując kremy ujędrniające do biustu, codziennie, regularnie w okresie karmienia piersią z pewnością, po jego zakończeniu będą one piękne i pozostaną takie jeszcze długo. Wśród składników, na które warto zwrócić uwagę w takich preparatach wymienia się przede wszystkim Witaminę E, Alantoinę, olej rzepakowy i D-panthenol.

Ich działanie łagodzi podrażnienia, nawilża, przeciwdziała stanom zapalnym, regeneruje i wygładza. I właśnie tego potrzebują w tym okresie kobiece piersi. Z pewnością więc można stosować kremy ujędrniające do biustu w czasie karmienia piersią, jednak nie wszystkie.

Zobacz, jak naturalnie powiększyć biust za pomocą ćwiczeń.

Warto unikać kofeiny i innych składników, które mogłyby przeniknąć przez skórę i do mleka i w konsekwencji trafić do maluszka. Dlatego w tym wyjątkowym okresie naszego życia wybieramy jedynie preparaty bezpieczne i naturalne, pozbawione jakichkolwiek szkodliwych dla małego organizmu substancji.

Problemy z biustem w czasie karmienia piersią

Z pewnością większość mam potwierdzi, że najbardziej dotkliwym problemem w czasie karmienia dziecka piersią jest pękanie brodawek sutkowych. Jest to niezwykle bolesne i niekiedy trudne do wyleczenia. Pomóż swoim piersiom również w pokonaniu tego kłopotu, aby później móc się cieszyć z pięknego biustu. Po zakończeniu karmienia rozcieraj krople mleka wokół brodawki, stosuj odpowiednie maści i kremy łagodzące i regenerujące. Najlepiej jeśli zapytasz lekarza lub farmaceutę co jest dla ciebie wskazane, a czego lepiej unikać.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
gfdgfdgdg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

gfdgdfgdfgdfg
Powered by WordPress