Czy balsamy ujędrniające biust działają?

Są różne przyczyny tego, że kobiecy biust traci swą elastyczność i zaczyna opadać, w wyniku czego przestaje być piękny. Są to: wiek, ilość przechodzonych ciąży, laktacja, odchudzanie.

Skóra piersi

O skórę biustu trudniej zadbać, ponieważ tam mniej jest gruczołów łojowych, w wyniku czego szybciej traci ona wodę; jest przy tym bardzo delikatna. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już po 30. roku życia, ale warto zacząć o nią dbać profilaktycznie już między 20. a 25. rokiem życia. Natomiast po 50. roku pojawiające się zmarszczki stają się na tyle widoczne, że kobiety raczej nie prezentują już swojego dekoltu. Na stan skóry wpływa ciąża – powoduje, że piersi opadają. W dalszej kolejności to samo uczyni karmienie piersią.

Sposoby pielęgnacji biustu

Ujędrnianie biustu stało się powszechne. Kobiety nie wstydzą się mówić o zabiegach, które podejmują. Istnieje kilka sposobów na to, aby jak najlepiej zadbać o biust.

Będą to codzienne ćwiczenia podnoszące piersi, których wykonywanie naturalnie poprawi ich estetyczność. W dalszej kolejności to noszenie właściwie dobranej bielizny. Wiele Polek ma z tym problem, wybierając do codziennego użytkowania zbyt małe albo zbyt duże rozmiary. Tymczasem specjalistki uczą, że dobrze dopasowany stanik daje naprawdę rewelacyjny efekt. Piersi są podniesione i wyglądają bardzo pięknie. Co prawda, jest on tylko chwilowy, doraźny, ale w połączeniu z innymi zabiegami przynosi fantastyczne rezultaty.

Innym sposobem, nieco bardziej odważnym, jest zabieg podnoszenia piersi. Jest dość kosztowny i powoduje ingerencję w organizm człowieka, ale daje dobre wyniki. Można też wybrać mniej inwazyjny sposób i po prostu codziennie masować piersi okrężnymi ruchami, co naturalnie wpłynie na ich kształt.

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem, polecanym nawet przez ginekologów prowadzących ciąże, jest stosowanie balsamów, kremów do podnoszenia biustu oraz maseczek ujędrniających.

Trzeba pamiętać, że większość z tych sposobów przyniesie widoczne rezultaty, ale pod warunkiem pełnego zaangażowania w pielęgnację. Musi ona być regularna, codzienna i dopiero wtedy zauważy się zaskakującą różnicę.

Skóra piersi na różnych etapach życia

Po 30. roku życia piersi zaczynają wydawać się mniej pełne. Już wtedy trzeba zdecydować się profilaktycznie na wykonanie badania USG. Po 40. roku życia skóra traci sprężystość, ponieważ rozluźniają się więzadła ją zapewniające. W tym wieku nadmierne korzystanie z promieni słonecznych przyczyni się do spadku jędrności. Po 50. roku życia nadchodzi bardzo trudny czas w życiu kobiety – menopauza. Obwisły biust staje się zmorą wielu kobiet. Badania kontrolne w tym wieku są już obowiązkiem.

Ważna jest świadomość, że skóra po 40. albo 50. roku życia jest już na tyle nieelastyczna, że jej ujędrnianie nie przyniesie takich efektów jak u 30-latki. Mimo to nieco poprawi wygląd skóry. Podobnie, jeśli chodzi o piersi kobiet, które przeszły np. 5 ciąży i laktacji – jeśli owe panie stosowały codzienne masaże i balsamy od początku ciąży, będą mogły obserwować lepsze wyniki pielęgnacji, natomiast nie będą one tak efektywne, jak u tych kobiet, które nie przeszły żadnej ciąży. Wpływ na to mają hormony i wahania wagi.

Kobiece piersi uwidaczniają to, czego doświadczyłyśmy w ciągu całego swojego życia. Nie ma powodu, aby nie decydować się na rozpoczęcie pielęgnacji tylko dlatego, że wiek wydaje się być przeszkodą. Zawsze warto indywidualnie sprawdzić, czy balsamy ujędrniające działają.

Balsamy i kremy do pielęgnacji biustu

Ponieważ na rynku jest niezliczona ilość balsamów i kremów do pielęgnacji piersi, trzeba wiedzieć, który wybrać. Nie każdy reklamowany jako najlepszy rzeczywiście taki jest. Dobrze jest przed zakupem przeczytać skład. Dobre serum na ujędrnienie biustu powinno zawierać kwas hialuronowy, witaminę E i retinol, aby spełniało wymagania.

Przykładowe polecane produkty to: Frashe, Palmers Cocoa, Lacote, Duo Alghe Guam Seno.

Właściwa pielęgnacja piersi to przede wszystkim regularność w stosowanych zabiegach. Im wcześniej będą one rozpoczęte, tym lepszy osiągniemy efekt.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
gfdgfdgdg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

gfdgdfgdfgdfg
Powered by WordPress