Korony - rodzaje

Korony cyrkonowe – zadbaj o estetykę zębów

Korony cyrkonowe to korony protetyczne, które dzięki zachowaniu naturalnej kolorystyki zęba świetnie dopasowują się do jamy ustnej. Postępująca i nieleczona próchnica może doprowadzić do całkowitego zniszczenia zęba lub jego przebarwienia – także w wyniku stosowania wypełnień. Pojawia się wtedy mankament estetyczny, który jednak da się zlikwidować za pomocą tlenku cyrkonu służącego do wytworzenia koron. Poza stomatologią, cyrkon jest wykorzystywany w innych dziedzinach – np. samochodowej. Jakie opinie mają korony cyrkonowe, ile kosztują i czy każdy może je założyć?

Korony cyrkonowe – opinie stomatologów i pacjentów

Korony cyrkonowe opinie ze strony stomatologów, mają bardzo podobne do tych ze strony pacjentów. Każda z grup dostrzega pozytywne właściwości koron, które są nowoczesną odpowiedzią na powtarzające się problemy. Korony cyrkonowe:

 • są dopasowane do naturalnego odcienia zęba przez co nie wyróżniają się wyglądem w jamie ustnej.
 • są bezpieczne dla błony śluzowej – nie wywołują reakcji alergicznych.
 • są wytrzymałe i można je zachować w doskonałym stanie przez całe życie – oczywiście pod warunkiem prawidłowej higieny jamy ustnej i wizyt kontrolnych u stomatologa.
 • są bakteriostatyczne – co oznacza, że hamują namnażanie się bakterii i w konsekwencji rozwój próchnicy.
 • są wykonane precyzyjnie – dzięki użyciu specjalistycznego urządzenia, sterowanego komputerowo.

Korony cyrkonowe a problemy z próchnicą

Korony - implantyKorony cyrkonowe są zwykle odpowiedzią na skutki uboczne próchnicy, której jednak warto zapobiegać poprzez:

 • systematyczne mycie zębów – najlepiej miękką szczoteczką przy stosowaniu ruchów wymiatających.
 • płukanie jamy ustnej płynami z zawartością chlorheksydyny (np. Eludril).
 • czyszczenie języka zwykłą, dostępną z sklepach skrobaczką do języka.
 • używanie nici dentystycznych, przede wszystkim po ostatnim myciu zębów, przed snem.
 • zmniejszenie ilości zjadanych cukrów prostych kryjących się m.in. w słodyczach.
 • regularne wizyty kontrole u stomatologa.
 • specjalistyczną higienę w sytuacji noszenia protez, implantów lub aparatów ortodontycznych.

Korony cyrkonowe – cena, czas, implant

Sprawdź juś teraz, nowoczesne serum do biustu FRASHE.
Bez parabenów, bez SLS. 100% naturalnych składników aktywnych.
Wejdź - poznajfrashe.pl

Korony cyrkonowe, cena, czas przygotowania do zabiegu i możliwość założenia korony na implanty są bardzo często pojawiającymi się wątpliwościami. Korony cyrkonowe to z pewnością bardziej estetyczne korony niż te tradycyjne na podbudowie metalowej, a czas przygotowania do założenia to tylko kilka wizyt w gabinecie – stomatolog przed ostatecznym cementowaniem korony musi ocenić stan zębów, zrobić zdjęcia, wycisk i przymiarki. U niektórych pacjentów noszących tradycyjne korony po dłuższym upływie czasu następuje przebarwienie dziąseł. Siny odcień pojawiający się w jamie ustnej nie jest dla pacjentów wizualnie przyjemny. Koszty samej korony są różne, ale średnio obejmują od 800 zł do 1000 zł. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego typu zmian. Precyzyjnie wyciętą koronę montuje się zarówno na zębie, jak i na implancie zęba, co jest dobrą wiadomością dla osób, które wskutek utraty korzenia zęba musiały sięgnąć po implanty.

13 Replies to “Korony cyrkonowe – zadbaj o estetykę zębów”

 1. Korona cyrkonowa ma to do siebie,że w przeciwieństwie do zwykłych koron nie wchłania ona substancji szkodliwych, a to ma wpływ na łatwe utrzymanie czystości co następnie wpływa 😀 na bardzo długie zachowanie estetycznego wyglądu protezy ^^.

 2. Korona cyrkonowa jest idealnym wyborem dla tych osób, które chcą sobie sprezentować idealny uśmiech, który będzie praktycznie w 100% przypominał ten naturalny. Jest to droga inwestycja, ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu 😀

 3. Fajnie, że w dzisiejszych czasach tak łatwo sobie jest wymienić lub nadbudować zepsute zęby.Nie mam zielonego pojęcia jak kiedyś ludzie mogli żyć bez takich udogodnień :D. Korona cyrkonowa to niesamowity wynalazek w technice medycyny estetycznej

 4. Ja ostatnio miałem robione kanałowe. Już mam oszlifowanego zęba i niedługo będę miał zakładaną cyrkonową koronę. Bardzo fajny artykuł dużo mi uświadomił na temat tego typu korony.

 5. A jak to sprawa wygląda z tym jak stomatolog spiłuje zęba to później trzeba czekać na założenie korony ceramicznej? Wtedy trzeba chodzić przez jakiś czas z takim niepełnym zębem?

  1. No nie do końca. Jak stomatolog oszlifuje ci ząb po tą koronę ceramiczną to wtedy na jakiś czas dostajesz koronkę akrylową, która służy za tymczasowe wypełnienie 🙂

 6. Ja byłam przerażona kiedy miałam zakładać korony cyrkonowe. Na szczęście miałam dobrego stomatologa, który miał wiele lat doświadczenia i wykonał zabieg wzorowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

 7. Ja jestem bardzo zadowolony z koron ceramicznych. Są bardzo wytrzymałe, a do tego bardzo ciężko jest je odróżnić od naturalnych zębów:)

 8. Hmm no ok wiem już mniej więcej coś na temat koron ceramiczny, ale co z tymi ceramicznymi na podbudowie metalowej? czy one są jakieś szkodliwe?

  1. Na pewno taka korona wygląda mniej estetycznie oraz z tego co wiem to może uwalniać szkodliwe dla organizmu związki metali – jak ktoś jest uczulony to raczej kiepska sprawa ;d..

 9. Taką koronę cyrkonową na zęba nie zakłada się wyłącznie w celach estetycznych. Taka korona cyrkonową ma za zadanie ochronę słabego zęba przed złamaniem.

 10. Najlepsza to jest koronka pełnoceramiczna, ponieważ idealnie przepuszcza światło tak jak prawdziwy ząb, a tan porcelanowa na podbudowie metalowej nie przepuszcza światła co bardzo brzydko wygląda….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *