ćwiczenia na powiększenie biustu

Jakie ćwiczenia pomogą na powiększenie biustu?

Powiększenie i poprawianie kształtu piersi poprzez operacje plastyczne to dla wielu kobiet decyzja ostateczna. Przed zdecydowaniem się na nią warto spróbować innych, mniej radykalnych sposobów – jednym z nich są specjalne ćwiczenia. Jeśli będą wykonywane regularnie, piersi podniosą się i staną się pełniejsze. Jakie ćwiczenia na powiększenie biustu będą najlepsze?

Napinanie

Siadamy na krześle lub – jeśli mamy – na piłce gimnastycznej, z wyprostowanymi plecami. Lekko rozstawiamy nogi w celu utrzymania równowagi i odpowiedniej pozycji. Następnie składamy przed sobą dłonie jak do modlitwy, a łokcie odwodzimy na boki (przedramiona powinny być ułożone równolegle do podłogi). Staramy się z całej siły docisnąć dłoń do dłoni w taki sposób, by poczuć napięcie w mięśniach klatki piersiowej. Należy wykonać 10 powtórzeń tego ćwiczenia – napinanie i rozluźnianie mięśni powinno odbywać się naprzemiennie i dokładnie.

Pompki

Pompki to doskonałe ćwiczenie na powiększenie i ujędrnienie biustu, dlatego poniżej znajduje się opis dwóch wariantów tego ćwiczenia.

Pompki w planku – przyjmujemy pozycję planku, czyli deski. Jak prawidłowo to zrobić? Kładziemy się na brzuchu, opieramy się na przedramionach i zginamy łokcie pod kątem prostym. Następnie unosimy tułów, opierając się na palcach stóp. Pamiętajmy, by nie unosić do góry pośladków i nie wyginać w dół lędźwiowego odcinka pleców. Następnie prostujemy jedną rękę, a potem drugą – przechodzimy więc do planku na prostych ramionach. Potem uginamy łokcie tak, by powrócić do planku w pozycji na przedramionach. Ćwiczenie powtarzamy 10-15 razy.

Damskie pompki – to inaczej pompki wykonywane na kolanach. Kładziemy się płasko na brzuchu, dłonie układamy płasko na ziemi na wysokości ramion (po obu stronach tułowia). Nogi uginamy lekko w kolanach, stopy możemy unieść i skrzyżować. Prostujemy ręce w łokciach, jednocześnie unosząc tułów do góry. Następnie uginamy ręce i staramy się opuścić tułów jak najniżej. Ponownie prostujemy ręce i unosimy tułów do góry, ćwiczenie także powtarzamy 10-15 razy.

Nie musimy robić obu rodzajów pompek na raz – wystarczy wybrać jeden.

Spin doctor

Stajemy prosto, w lekkim rozkroku i wyciągamy przed siebie wyprostowane ręce. Starajmy się wyciągnąć dłonie jak najdalej. Następnie powoli przybliżamy do siebie dłonie, by w ostatniej fazie ćwiczenia złączyć je ze sobą. Jeśli ćwiczenie będzie wykonywane prawidłowo, wyczuwalne będzie napięcie mięśni klatki piersiowej.

Ćwiczenie z hantlami

Do tego ćwiczenia potrzebne są hantle – w przypadku osób początkujących, można sięgnąć po hantle o wadze 1-1,5 kg. Kładziemy się na plecach, dłonie z hantlami wyciągamy przed siebie. Następnie równomiernie odchylamy ręce na zewnątrz i z powrotem do wewnątrz. Kiedy będziemy opuszczać ręce musimy pamiętać o tym, by dłonie nie dotknęły podłogi. Ćwiczenie powtarzamy 15-20 razy.

Jak często wykonywać ćwiczenia?

Każde z wymienionych wyżej ćwiczeń należy powtórzyć 10-20 razy (w zależności od ćwiczenia). Jeśli chodzi o częstotliwość treningów, najlepiej ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, regularnie. Uznaje się, że dwa razy w tygodniu to minimum do tego, aby móc osiągnąć jakiekolwiek efekty. Kiedy już wprawimy się w ćwiczeniach, możemy zwiększyć liczbę powtórzeń i intensywność treningu.

Ćwiczenia i efekty

Zastanawiasz się jakie ćwiczenia na powiększenie biustu wykonywać? Decydując się na ćwiczenia na biust musimy pamiętać, że nie zagwarantują nam one powiększenia piersi o kilka rozmiarów. Tak naprawdę te ćwiczenia nie mają na celu powiększania biustu – sprawiają one, że mięśnie klatki piersiowej wzmacniają się, przez co piersi mogą się unieść. Dzięki ćwiczeniom biust może stać się bardziej kształtny i atrakcyjniejszy – tym samym będzie wydawał się optycznie większy.

Jeśli ćwiczenia będą wykonywane regularnie, już po miesiącu będzie można zobaczyć pierwsze efekty. Piersi będą bardziej sprężyste, a skóra napięta. Warto jednocześnie zadbać o odpowiednie wzmocnienie kręgosłupa i mięśni pleców – piersi będą prezentowały się jeszcze lepiej, jeśli uda nam się utrzymywać wyprostowaną sylwetkę. Zobacz sposoby na obwisłe piersi.

Co oprócz ćwiczeń?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna i wpływa kompleksowo na nasze ciało i na nasze zdrowie. Jednak aby nasze piersi były jędrne i naturalnie podniesione warto jest zadbać jeszcze o jeden aspekt – codzienną pielęgnację. W tym wypadku sprawdzają się wszelkie kremy ujędrniające, dostępne na rynku (np. Frashe) oraz masaże.

Bibliografia:

Sprawdź juś teraz, nowoczesne serum do biustu FRASHE.
Bez parabenów, bez SLS. 100% naturalnych składników aktywnych.
Wejdź - poznajfrashe.pl

1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 1999
2. Krauss M., Podstawowe zagadnienia chirurgii plastycznej, 1991

6 Replies to “Jakie ćwiczenia pomogą na powiększenie biustu?”

  1. Stosuję krem Frashe, wcieram go po każdej kąpieli, oczywiście razem z ćwiczeniami, bo o tym nie należy zapominać 🙂

  2. Kochane, po ciąży moje piersi są w fatalnym stanie, staram się sobie pomóc jak mogę, ćwiczę, piję dużo wody, ale piersi są „bez życia”…może to kwestia diety?

  3. Ja niestety nie umiem się zmobilizować, aby ćwiczyć i ograniczyłam się tylko do kremów ujędrniających biust. Jak tak czytam ten artykuł to może w końcu się zmotywuję , bo same kremy nie dadzą upragnionego efektu. Marzy mi się powiększenie piersi w naturalny sposób 🙂

    1. Dokladnie moja droga! Ale i tak już wygrałaś skoro robisz cokolwiek:) Taka satysfakcja to równie dobra jest jak efekty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *